Letný denný výtvarno – fotografický tábor 1.- 5.7.2019
- júl 5, 2019

Letný denný výtvarno – fotografický tábor 1.- 5.7.2019

Dnes úspešne skončil prvý turnus výtvarno – fotografického denného tábora pre deti v Arteske, ktorý organizoval OZ Fotoklub Detva a OZ MUSA. Počas piatich dní sa deti hlavne zabavili a popri zábave vytvorili úžasné dielka, ktorých časť bude do konca prázdnin tvoriť výzdobu schodiska v Dome umenia Arteska.

Deti sa vo výtvarnom tábore venovali maľbe vodovými farbami, kresbe voskovkami a kombinovanej technike s použitím voskoviek a vodoviek, vytvorili si koláže z farebného papiera v kombinácii s maľbou a vyskúšali si svoju tvorivosť pri modelovaní zo studeného porcelánu.

Vo fotografickom tábore sa deti naučili ovládať fotoaparát, zvládnuť kompozíciu, využiť prioritu času a prioritu clony a objavovali kreatívne možnosti komponovania a fotografovania. Počas tábora si vyskúšali fotenie prírody, krajiny, zvierat a ľudí a úspešne zdokumentovali priebeh tábora.

O výbornú stravu sa postaral personál Penziónu pri studni, za čo im aj touto cestou ďakujeme. Poobedňajšie hodiny trávili deti z oboch táborov spoločne pri hrách a iných aktivitách.

Počas tábora prišiel deti potešiť aj výtvarník Jozef Kajan, ktorý deťom pomaľoval tričká a záujemcom aj ruky. Záver tábora patril opekačke na Dolnej Chrapkovej, kde si okrem špekačiek všetci pochutnali hlavne na domácej slaninke z Farmy pod Melichovou skalou. Deti odchádzali spokojné a my sme radi, že sa nám podarilo vytvoriť im jeden pekný tvorivý týždeň prázdnin.

Zo života v tábore

Fotografický tábor - tvorba

Foto: Michal Sebastián Sokol, Emma Kucejová a Petra Ščevlíková