25/06/2021

Dni v daždi – divadlo ACTORES

Dátum/Date
25/06/2021

Čas/Time
19:00 - 20:30

Miesto konania/Location

Dom umenia Arteska

Partizánska 63, 962 12 Detva

SlovakiaDNI V DAŽDI

Broadwayský kriminálny hit inšpirovaný skutočnou udalosťou. Hra získala prestížnu americkú cenu Josepha Jeffersona za najlepšiu hru a herecké výkony.

Na Broadway účinkujú v hlavných úlohách filmové hviezdy:
Daniel CRAIG (James Bond)
Hugh JACKMAN (Xman, Wolverine)
PREDSTAVENIE NIE JE VHODNÉ PRE DIVÁKOV DO 15 rokov!!!!

Chicagskí policajti Joey a Denny sú dlhoroční partneri a najlepší priatelia. Joey je slobodný a osamelý, Denny je ženatý a má rodinu. Obaja muži majú nedostatky a musia sa potýkať s vážnymi problémami. Introvertný Joey má problémy s pitím a tajne miluje Dennyho manželku, a nahnevaný, tvrdý a nevrlý chlapík – Denny zakrýva svoj rasizmus a podvádza manželku Connie s prostitútkou. Obaja muži ponúkajú kontrastné popisy svojich vlastných trýznivých zážitkov. Z hry jasne vyznieva téma obete. Cieľom divadla je ponúknuť aktuálnu tému zlyhania ľudských charakterov, ktorí sú v podstate sami zodpovední za osudy iných ľudí. Touto inscenáciou chce divadlo pokračovať v tvorbe inscenácií “malých foriem”, ktoré dokážu oveľa cielenejšie podať silnú výpovednú hodnotu a teda sa stretávajú s veľmi pozitívnym ohlasom.

OSOBY A OBSADENIE
DENNY: Attila Bocsárszky
JOEY: Róbert Kobezda

Výprava a réžia: Tatiana Masníková

Vstupné 4€

DIVADLO ACTORES ROŽŇAVA

Sme profesionálne divadlo so svojimi plne vybavenými divadelnými priestormi a sídlom v Rožňave. V septembri 2021 vstúpime do 27. divadelnej sezóny. Oficiálne nás evidujú na Divadelnom ústave i Ministerstve kultúry SR. Sme členovia Klubu nezávislých divadiel i Asociácie kultúrnych inštitúcií Slovenska.

Ako profesionálne divadlo so svojou pravidelnou a stálou scénou v Rožňave zamestnávame vyštudovaných profesionálnych hercov, režisérov, výtvarníkov, hudobníkov… Ponúkame predstavenia pre cieľové skupiny ako sú deti, mládež a dospelí. Našu dramaturgiu tvoria rôznorodé produkcie od autorských inscenácií, komédie, hudobné predstavenia, diela svetových autorov, ocenené medzinárodné divadelné hity, rozprávky, pouličné, až po inscenácie, kde texty komunikujú s divákom o vážnych a aktuálnych spoločenských otázkach.

V našich predstaveniach, ale nezabúdame aj na ostatné dôležité súčasti – anglický jazyk, rozvoj fantázie, myslenia, estetického, umeleckého i kultúrneho cítenia. O kvalite našich predstavení vypovedajú okrem iného, aj úspechy na medzinárodných divadelných festivaloch v Kanade, Indii, Egypte, Mexiku, Lotyšsku, Estónsku, Venezuele atď. Naši herci sú držiteľmi viacerých domácich i zahraničných ocenení.

Podujatia v Dome umenia Arteska z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je Fond na podporu umenia