01/04/2020 - 26/04/2020

Peter Murín – KarneWall

Dátum/Date
01/04/2020 - 26/04/2020

Čas/Time
Celodenná

Miesto konania/Location

Dom umenia Arteska

Partizánska 63, 962 12 Detva

SlovakiaDom plný výstav 2020 – Výstava KarneWall fotografa Petra Murína

Peter Murín

Narodil sa v roku 1987 v Lučenci, kde žije a pôsobí dodnes. Amatérskej fotografií sa venoval už jeho otec a už ako dieťa sa zvykol hrať s jeho fotoaparátom.

Fotografií sa začal naplno venovať začiatkom roku 2015. Fotil prevažne kamarátov, krajiny a zvieratá, no niekde vo vnútri cítil, že toto nie je jeho cesta…

Už odmalička bol veľkým fanúšikom hororovej tematiky, či už v knižnej alebo filmovej podobe. Túto svoju vášeň sa pozdejšie rozhodol pretaviť aj do svojich fotografií.

Momentálne pôsobí pod značkou C39Art a je označovaný za priekopníka hororovej a temnej fotografie s vlastným podpisom a tým sú jeho vlastnoručne vyrábané masky. Stali sa jeho doménou a práve vďaka nim sa stali jeho diela výnimočnými. Prostredníctvom nich sa snaží o vyjadrovanie pocitov, emócií a tém dnešnej doby. Každé dielo má hlbokú výpovednú hodnotu a rozpráva príbeh, v ktorom sa môže vidieť každý jeden z nás.

Jeho v poradí piaty projekt má názov KarneWall, ktorý sa skladá s dvadsiatich obrazov tlačených na PVC podklad. Jedná sa čisto o portrétnu fotografiu s dark a horor ladením. KarneWall nie je len prvoplánový horror a fotografie vyvolávajúce hnus a odpor. Sú to príbehy, emócie, myšlienky pretavené do obrazov, ktoré na prvý pohľad môžu pôsobiť odpudivo.

KarneWall… najstrašnejšie je asi to, že sa v ňom môže nájsť každý jeden z Vás…

Podujatie Dom plný výstav z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je: