29/11/2019

Dom plný umenia 4

Dátum/Date
29/11/2019

Čas/Time
17:00 - 21:00

Miesto konania/Location

Dom umenia Arteska

Partizánska 63, 962 12 Detva

SlovakiaAni sme sa nenazdali a koniec roka pomaly klope na dvere. A tak aj nás čaká tento rok posledný Dom plný umenia. V programe sa tentoraz predstavia:

Renáta Montmartre Bogdáni

poézia a próza, Rožňava

Poetka a prozaička, zakladajúca členka Gemerskej Pobočky Občianskeho Združenia Pars Artem. Má na konte doteraz 3 elektronické zbierky básní.

Bea Hric Swetlunka

poézia, Rožňava

Poetka – majsterka voľného verša plného metafor, s debutovou zbierkou Ne(z)vratná spoveď, členka Pars Artem.

Fotoklub Detva

fotografia, Detva  

Fotoklub Detva predstaví pri príležitosti 40. výročia od vzniku jeho súčasný predseda Vratko Boleslavský

Maroš Bauer

fotograf, Detva

Univerzálny fotograf, ktorý obsiahne akýkoľvek žáner a techniku vo fotografii. Zmysel pre priestorovú kompozíciu a detail využíva v tvorbe pôsobivých obrazov. V prevažnej miere sa venuje umeleckej ateliérovej tvorbe, kde využíva všetky dostupné techniky a technológie. Jeho fotografické obrazy sú pôsobivé, originálne a sprostredkujú silný výtvarný pohľad na prežívanú realitu.

Anna Drevická

poézia, próza, fotografia, maľba, Banská Bystrica

Je presvedčená, že práve s ľudskosťou, pochopením iných, s pokorou a láskavosťou, sa žije oveľa ľahšie. Zároveň sa nazdáva, že by sa mnohým ľuďom žilo ľahšie, ak by sa prestali utápať v pocite vlastnej dôležitosti. Všestranná umelkyňou Anna Drevická z Banskej Bystrice, ktorá píše poviedky, básne, fotí, ale aj maľuje krásne obrázky žehličkou.

Robo Rektor Bosák

spisovateľ, cestovateľ, hudobník, Vranov nad Topľou 

30-ročný raper, bloger a autor 2 kníh z Vranova nad Topľou. Primárne sa však živí ako SZČO, prevažne písaním článkov o realitách, bývaní a dizajne. Vo voľnom čase sa venuje cykloturistike a športu. Rád cestuje po krajinách V4, dobýja hrady a navštevuje rôzne menej známe miesta. A samozrejme, kopec energie vkladá do hudby, v ktorej sa snaží podávať motivačné témy a zároveň inšpirovať mladých k väčšej sebadôvere a autentickosti.

 

Programom Vás budú sprevádzať zakladatelia Domu umenia Arteska, umelci a fotografi Maroš Bauer a Vratko Boleslavský a poetka Jana Kuricová Tomaľová.

Po skončení programu bude pre Vás pripravené posedenie, kde môžete stráviť čas s účinkujúcimi umelcami a budete mať dostatok priestoru na zoznámenie, otázky a rozhovory. Súčasťou programu budú videoprezentácie diel autorov, budete však mať možnosť vidieť niektoré diela vystavené a v prípade záujmu je možnosť kúpy diel a knižiek priamo od autorov. Samozrejmosťou je možnosť navštíviť prebiehajúce výstavy Domu umenia Arteska.

VSTUP ZDARMA

Ako sa k nám dostanete? / How to reach us?

Všetky informácie nájdete na stránke: Návštevník -> Kontakt & Trasa

All route information: Visitor -> Contact & Direction