28/08/2020

Dom plný filmov

Dátum/Date
28/08/2020

Čas/Time
20:00 - 21:30

Miesto konania/Location

Dom umenia Arteska

Partizánska 63, 962 12 Detva

SlovakiaDom plný filmov je letné kino v stane na záhrade Artesky. Počas leta si budete môcť vychutnať zaujímavé umelecké a experimentálne filmy, ktoré neuvidíte v žiadnom bežnom kine.

27.8. si budete môcť pozrieť dva filmy z produkcie filmárky Viktori Rampal Dzurenko, ktorá príde na projekciu osobne a premietanie zakončíme diskusiou s autorkou.

KOLO ŽIVOTA

Poetický film zobrazuje niekoľko hodín z jedného dňa rodiny poštára a ich práce. Kolo života je kruh, kde sa každý pre svoje sny snaží vďaka svojej chôdzy a úsilií v každom okamihu, každý deň. Chlapec s malými očami trávi celý deň počúvaním hudby kolies, káblov a zvuku strojov.

režisér –Viktória Rampal Dzurenko
kamera –Viktória Rampal Dzurenko
editor – Ranjan Rampal
básnik – Ranjan Rampal

SVETLO Z HIMALÁJÍ

Film popisuje unikátnu umeleckú školu pomenovanú po Helene Roerich v Himalájach, ktorá vznikla vďaka Alene Adámkovej, ktoré usiluje o zachovanie spomienky na veľkého ruského maliara a filozofa Nicholasa Roericha. V tejto škole majú deti z údolia Kull jedinečnú príležitosť vzdelávať sa v tradičnom umení a umeleckom remesle, zatiaľ čo doktorka Adámková šíri myšlienky Nicholasa Roericha o mieri, ľudskosti, umenie a kultúre.

režisér VIKTORIA RAMPAL DZURENKO
kameraman VIKTORIA RAMPAL DZURENKO
editor GORAKSHNATH KHANDE
ast. editor RANJAN RAMPAL

Ako sa k nám dostanete? / How to reach us?

Všetky informácie nájdete na stránke: Návštevník -> Kontakt & Trasa

All route information: Visitor -> Contact & Direction