Deň otvorených dverí 14.4.2019
- apríl 16, 2019

Deň otvorených dverí 14.4.2019

V nedeľu sme pripravili pre rodičov a deti Deň otvorených dverí. Počas dňa boli pre návštevníkov pripravené 4 stanovištia, kde si mali rodinky možnosť vyskúšať svoju kreativitu:

Ozdob si vajíčko

Deti mali možnosť ozdobiť si vajíčka pomocou fixiek, alebo oblepením bavlnkami. Vznikli zaujímavé jedinečné kraslice, ktoré si návštevníci odniesli domov a veríme, že nájdu svoje miesto pri domácej veľkonočnej výzdobe.

Uprav svoje dieťa/ svojho rodiča

Na tomto stanovišti sme nafotili tvár dieťaťa a tvár rodiča a nafotené fotografie sme dali deťom a rodičom na ďalšiu úpravu. Rodičia upravovali fixkami tváre svojich detí a naopak. Vznikla nám z toho zaujímavá výstavka, ktorá je súčasťou galérie a veríme, že návštevníci sa pri nej pobavia rovnako dobre, ako sa pobavili ich tvorcovia.

Namaľuj Arteske obrázok

Pri tejto aktivite mali deti možnosť vytvoriť obrázok pre Dom umenia Arteska. K dispozícii mali farebné pastely, fixky a uhlíky a deti mali voľnú ruku pri maľovaní. Kto chcel, mohol si obrázok vziať domov, alebo ho mohol vystaviť v Arteske. Vznikla nám z toho zaujímavá výstavka, ktorá je tiež v súčasnej dobe k dispozícii pre návštevníkov.

Maľovanie na textil a na tvár

Deti mali možnosť namaľovať si svoje dielka na prinesené tričká a s pomocou rôznych šablón si vytvorili svoje vlastné tričká, ktoré si odniesli domov. Na tomto stanovišti mali deti možnosť nechať si pomaľovať tvár.

Maľovanie obrazu

Po absolvovaní všetkých stanovísk prišlo vyvrcholenie celého dňa a deti a rodičia dostali do rúk štetce a farby a k dispozícii veľké plátno, kde mohli popustiť uzdu svojej fantázii a kreativite. Vzniklo nádherné dielo o rozmeroch cca 3×3 m, ktoré budú môcť návštevníci obdivovať na medziposchodí v Dome umenia Arteska a bude tam po celý čas, ako pripomienka na otvorenie.

Sme radi, že akcia sa vydarila a splnila svoj cieľ – urobiť zábavné popoludnie pre rodičov s deťmi a dať možnosť kreatívne sa vyjadriť. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pri akcii pomohli a všetkým zúčastneným za skvelé popoludnie aj za milé reakcie.

Autor fotografií: vezmisima.sk