#arteskamenisvet
- február 5, 2020

#arteskamenisvet

Dom umenia Arteska vznikol s tým, aby bol oázou plnou umenia a združoval umelcov z celého sveta. Umenie a umelci nikdy neboli ľahostajní voči dianiu okolo seba a vždy poukazovali na problémy, pomáhali hľadať riešenia a zapájali sa do potrieb iných. Bolo to tak v minulosti, je to tak v súčasnosti. Či už sú to veľké benefičné podujatia hudobníkov, hercov, výtvarníkov, alebo iných umení. Ani my sa nebudeme a nechceme problémom vyhýbať a chceme priniesť svoj podiel na riešení vecí.

Dom umenia Arteska nikdy nepôjde formou riešenia cez politiku, pretože uznávame demokraciu a slobodné rozhodnutie každého jednotlivca. Nikdy nebudeme riešiť politické ani náboženské názory. Budeme vždy nezávislým združením umelcov a priaznivcov, bez ohľadu na ich názory a presvedčenia. Našim cieľom je prispieť ku zlepšeniu vecí okolo nás a zmeniť veci k lepšiemu.

Z tohoto dôvodu sme rozbehli projekt výziev s názvom 3Z – Zobuď sa, Zapoj sa, Zabav sa.

Výzva #arteskamenisvet

Naša planéta sa dostáva čím ďalej, tým viac do veľkých problémov a za väčšinu môžeme my všetci. Je čas prestať o veciach hovoriť a začať niečo robiť. Výzva #arteskamenisvet je malý začiatok, ktorý môže urobiť každý z nás, aby tu táto planéta bola ešte pre ďalšie generácie.

Zobuď sa, Zapoj sa, Zabav sa vo výzve #arteskamenisvet

  1. Raz do týždňa nájdi miesto vo svojom okolí, kde je neporiadok a smeti
  2. Vyzbieraj smeti, daj ich do kontajnera a na miesto, kde boli, nakresli malé logo Artesky zmývateľnou kriedou
  3. Nafoť, alebo natoč krátke video z tvojej aktivity – buď kľudne kreatvny
  4. Zdieľaj príspevok na Instagrame a na Facebooku
  5. V príspevku označ jedného priateľa a do popisu daj #arteskamenisvet
  6. Každý pondelok vyberieme jeden príspevok, ktorý uverejníme na FB stránke Arteskamenisvet