Arteska na Míli pre mamu 11.5.2019
- máj 12, 2019

Arteska na Míli pre mamu 11.5.2019

Druhá májová sobota sa v Detve niesla v znamení dňa matiek a k nej už niekoľko rokov patrí aj v Detve Míľa pre mamu, ktorú organizuje OZ Studnička. Tento rok sme na nej nechýbali ani my a zapojili sme sa do aktivít pre deti v Záhrade zábavy. Pre deti sme pripravili jednoduchú aktivitu a tou bolo vytvorenie podkladu pre budúce „Človeče nezlob se“, ktoré onedlho nájdu návštevníci v Arteske v našej Záhrade umenia.

Výroba podkladu bola jednoduchá a každý účastník dostal do ruky striekačku naplnenú farbou, ktorú potom následne vytrekol na pripravený visiaci podklad. Ako to už býva zvykom, deti sú úžasné a ak dostanú možnosť tvoriť, tak sa vždy ochotne zapoja. Ak pri tom hrozí, že skončia od farby a môžu sa venovať činnosti, ktorú doma z pochopiteľných dôvodov robiť nejde, tak je to ešte väčšie lákadlo.

A tak sa nám deti zabavili, pár dospelákov sa pochytalo za hlavy, že bude treba doma niečo poprať a deti poumývať, ale jednoznačne sme vyčarili radosť na detských tvárach. A o to nám pri našich aktivitách vždy ide.

Tešíme sa, že takéto aktivity si deti budú môcť zrealizovať aj počas naši letných denných táborov.